foto1


foto2

foto3

Specjalnością naszej firmy jest regeneracja i naprawa turbosprężarek do silników wysoko i niskoprężnych. Zajmujemy się także sprzedażą turbin i części do turbosprężarek. Wszystkie usługi wykonujemy kompleksowo, wykorzystując najnowocześniejsze metody naprawy poprzedzane drobiazgową diagnostyką serwisowanych podzespołów. Regeneracją turbin w naszym serwisie zajmuje się wykwalifikowany i doświadczony zespół. Swoje usługi kierujemy nie tylko do mieszkańców Poznania i Wielkopolski, ale całego kraju – jest to możliwe dzięki wysyłkowej naprawie turbosprężarek.


Nowoczesne rozwiązania – skuteczna regeneracja turbosprężarek


Urządzenia renomowanych firm Giesler GS 202 T i Turbotechnics LTD Mk1 VSR-PE 012 dają nam pewność, że regeneracja turbosprężarek jest przeprowadzona profesjonalnie. Posiadamy urządzenia pozwalające na diagnozowanie usterek i testowanie turbosprężarek po naprawie. Wszystkie elementy turbosprężarki, których używamy do regeneracji, są oryginalne i objęte gwarancją.


W asortymencie mamy części do turbosprężarek takich firm jak Garrett, KKK, Holset, Schwitzer, Mitsubishi i Toyota. Jako jedna z pierwszych firm wprowadziliśmy na polski rynek koła kompresji powlekane teflonem. Teflonowa powłoka na kole kompresji pozwala na zwiększenie sprawności turbosprężarki od 3 do 5% i zdecydowanie poprawia trwałość tego elementu, a co za tym idzie – ma wpływ na trwałość całej turbosprężarki.


Początkowo wyważaliśmy turbosprężarki na urządzeniu Rotortest 3, a obecnie posiadamy wyważarkę i doważarkę współpracującą z urządzeniem Rotortest 605. Nasz serwis dysponuje sprzętem służącym do ustawiania zmiennej geometrii w turbosprężarkach typu VNT. Dzięki takim urządzeniom możemy wyeliminować tzw. błąd ludzki praktycznie do zera. Wszystkie turbosprężarki po zmontowaniu poddajemy rygorystycznym testom w odpowiednim do tego celu urządzeniu.


Regeneracja i naprawa turbosprężarek – jak wygląda proces?


Regeneracja turbin jest procesem złożonym i realizowana jest w kilku etapach. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego sprzętu oraz doświadczeniu naszych pracowników, wszystkie prace związane z naprawą turbosprężarek przebiegają jednak w naszym serwisie niezwykle sprawnie.


Naprawa turbosprężarek w naszej firmie polega na:

Naprawa turbosprężarek w naszej firmie polega na:
 • demontażu turbosprężarki
 • umyciu zdemontowanych elementów za pomocą ultradźwięków
 • wypiaskowaniu tychże elementów
 • wyczyszczeniu zdemontowanych elementów strumieniem mikrogranulek szklanych
 • ponownym umyciu wszystkich elementów w myjce ultradźwiękowej
 • pomiaru zużycia elementów i ich ścisła weryfikacja
 • wyważenie układu wirującego (dynamiczne),
 • wymianie całego ułożyskowania i pierścieni uszczelniających
 • montażu rdzenia turbosprężarki
 • doważaniu elementów wirujących rdzenia turbosprężarki,
  (jest to czynność pozwalająca na wyeliminowanie jakiegokolwiek błędu powstałego przy montażu),
 • sprawdzeniu szczelności turbosprężarki zasilanej rozgrzanym olejem doprowadzonym pod ciśnieniem
 • montażu obudowy sprężarki i obudowy turbo do rdzenia
 • ustawienie ciśnienia doładowania


Cena regeneracji turbiny uzależniona jest od zakresu wykonanych prac. Klienci już na samym początku pytają, ile kosztuje regeneracja turbiny. Koszt naprawy może być zróżnicowany. Zanim zostanie nam powierzona regeneracja turbosprężarki, cena takiej usługi jest określana indywidualnie.