foto1


foto2

foto3

Jesteśmy firma zajmująca się regeneracją turbosprężarek do silników wysoko i niskoprężnych. Oferujemy również sprzedaż, montaż i naprawę. Usługę wykonujemy kompleksowo poprzez demontaż turbosprężarki, regenerację, poprawny montaż w samochodzie i komputerowe zestrojenie turbosprężarki z silnikiem. 

Usuwamy także błędy powstałe w komputerze samochodu w wyniku nieprawidłowo pracującej turbosprężarki przed naprawą. Regeneracji turbosprężarek dokonujemy za pomocą profesjonalnych urządzeń renomowanych firm "Giesler GS 202 T" i "Turbotechnics LTD Mk1 VSR-PE 012". Posiadamy urządzenia pozwalające na diagnozowanie usterek i testowanie turbosprężarek po naprawie. Wszystkie elementy turbosprężarki, których używamy do regeneracji są oryginalne i objęte gwarancja. 

W asortymencie posiadamy części do turbosprężarek takich firm jak: Garrett; KKK; Holset; Schwitzer; Mitsubishi; Toyota. Jako jedna z pierwszych firm, wprowadziliśmy na polski rynek, koła kompresji powlekane teflonem. Teflonowa powłoka na kole kompresji pozwala na zwiększenie sprawności turbosprężarki od 3% do 5% i zdecydowanie zwiększa trwałość tego elementu, co za tym idzie trwałość całej turbosprężarki. PATRZ-GALERIA!

 Czas naprawy standardowej, polegającej na wymianie kompletu naprawczego (KIT) wynosi 24h. Naprawy niestandardowe wykonujemy w terminie 5-dni roboczych.

Posiadamy urządzenia służące do ustawiania zmiennej geometrii w turbosprężarkach typu VNT.

Szanowny kliencie, usługi z zakresu napraw turbosprężarek wykonujemy od 1999 roku. Zaczynaliśmy wyważać turbosprężarki na urządzeniu "rotortest 3", a obecnie posiadamy wyważarkę i doważarkę współpracująca z urządzeniem "rotortest 605". Postęp towarzyszy także nam. Zapewniamy, że nie uczymy się na twojej turbosprężarce. Dzięki urządzeniom jakie posiadamy możemy usunąć tzw. błąd ludzki praktycznie do zera. Wszystkie turbosprężarki po zmontowaniu poddajemy rygorystycznym testom w odpowiednim do tego celu urządzeniu. Zajmujemy się tylko i wyłącznie naprawami turbosprężarek. Specjalizujemy się w tej dziedzinie i doszkalamy na bieżąco. Jesteśmy jedną z niewielu firm w Polsce, które posiadają doważarkę średnioobrotową i wysokoobrotową.

Technologia naprawy turbosprężarki w naszej firmie polega na:

 • demontażu turbosprężarki
 • umyciu zdemontowanych elementów za pomocą ultradźwięków
 • wypiaskowaniu tychże elementów
 • wyczyszczeniu zdemontowanych elementów strumieniem mikrogranulek szklanych
 • ponownym umyciu wszystkich elementów w myjce ultradźwiękowej
 • pomiaru zużycia elementów i ich ścisła weryfikacja
 • wyważenie układu wirującego (dynamiczne)
 • wymianie całego ułożyskowania i pierścieni uszczelniających
 • montażu rdzenia turbosprężarki
 • doważaniu elementów wirujących rdzenia turbosprężarki
  (jest to czynność pozwalająca na wyeliminowanie jakiegokolwiek błędu powstałego przy montażu)
 • sprawdzeniu szczelności turbosprężarki zasilanej rozgrzanym olejem doprowadzonym pod ciśnieniem
 • montażu obudowy sprężarki i obudowy turbo do rdzenia
 • ustawienie ciśnienia doładowania


UWAGA !!!
Informujemy, że w Poznaniu powstały firmy o tak samo brzmiącej i podobnie brzmiącej nazwie. Przedstawiciele tych firm wprowadzają klientów w błąd fałszywie informując o rzekomym przeniesieniu siedziby naszej firmy. Na swoich stronach internetowych umieszczają zdjęcia skopiowane ze strony www.polturbo.pl dezinformując tym klientów. Informujemy, że siedziba firmy nie została zmieniona jednocześnie prosimy o rozważny dobór usługobiorcy ponieważ warsztaty te nie posiadają rekomendacji naszej firmy i nie jesteśmy odpowiedzialni za wadliwie wykonywane przez nie usługi. Jednocześnie informujemy że logo naszej firmy i nazwa zostały zastrzeżone w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej i posługiwanie się nimi jest niezgodne z prawem.